אודותינו

אודות כפר ילדים דוד

כפר ילדים דוד בראשות הרב וינגרטן פועל לשיקום, חינוך וקידום "ילדים ונוער בסיכון" בישראל, ומהווה עבורם בית חם ומטפח. הארגון נוסד בירושלים בשנת 1994 ע"י מומחים מנוסים בתחום הטיפולי-חינוכי. מאז ועד היום קלט במסגרותיו מאות רבות של "ילדים בסיכון", הציל ושיקם את גופם ונפשם, וסייע להם לצאת ממעגל המצוקה. הילדים הם מרכז העשייה של הארגון.

פרופיל הילדים

הילדים באים ממשפחות עם מצוקה בריאותית, כלכלית וחברתית. הם מופנים לארגון ע"י רשויות הרווחה בעקבות יתמות או תפקוד הורי לקוי הכולל מצבי הזנחה, נטישה, אלימות, פגיעות מיניות, וחשיפה לסמים, אלכוהול ותכנים בלתי מבוקרים.

פעילות מקדמת בראייה טיפולית

הילדים משולבים במסגרות המציעות פתרונות לרמות הסיכון השונות. כאן דואגים לספק את צרכיהם הפיזיולוגיים והרגשיים ולהעצימם ע"י פעילויות טיפוליות ומעשירות. לכל ילד נבנית תכנית אישית שהולמת את כישוריו וצרכיו, ומכוונת למימוש מיטבי של יכולותיו. כל הפעילות מתקיימת באווירה ביתית וברוח תורת ישראל.

סגל מקצועי מנוסה ואכפתי

אנשי הצוות מקצועיים ומנוסים, ונמצאים שם בשביל הילדים בכל שלב. הצוות הטיפולי עוסק בהיבט הפסיכולוגי-רגשי, הדורש טיפול מעמיק בילדים שחוו טראומות קשות. במקום פועלים פסיכיאטר, פסיכולוגית קלינית, עובדים סוציאליים, מטפלים ממקצועות הרפואה, מדריכי ילדים ונוער בסיכון ועוד. מומחי הארגון מספקים ייעוץ והדרכה למטפלים, וזמינים לילדים ולמשפחותיהם.

דגש על הקשר המשפחתי

לחיבור של מטפל-ילד-משפחה יש השפעה רבה על הצלחת התכנית האישית. המעורבות והקשר הרציף נשמרים באמצעות פגישות פרטניות עם ההורים ובהפעלת קבוצות הורים עם דינמיקה טיפולית. פעילויות אלה מכשירות את הקרקע להכלה בריאה של הילד במשפחתו.
דילוג לתוכן