גישות חדשניות עושות את השינוי

גישות חדשניות עושות את השינוי

מי שמבקש לקדם, אינו יכול להישאר מאחור. כך מאמינים בכפר ילדים דוד, ולפיכך פועלים  על פי גישות טיפוליות וחינוכיות מתקדמות לשיקום וקידום "ילדים בסיכון".
בעזרת מגוון כלים, ניסיון וידע מקצועי נרחב, נבנית עבור כל ילד תכנית קידום אישית ש"תפורה" לפי צרכיו וכישוריו, ומכוונת אותו למימוש מלא של יכולותיו. 
למשפחתו של הילד יש חלק חשוב בהצלחת התכנית הטיפולית –  זו התפיסה הרווחת בארגון, ובהתאם לה נשמר קשר רציף ואינטגרטיבי עם משפחות הילדים. קשר זה בא לידי ביטוי בפגישות פרטניות עם ההורים וכן בהפעלת קבוצות הורים בעלות דינמיקה טיפולית. פעילויות אלה משפרות לאין ערוך את יחסי ההדדיות והקירבה במעגל של מטפל-ילד-משפחה, מחזקות את הקשר בין הורים לילדיהם, מטפלות בקשיים השונים, ומכינות את הקרקע להכלת הילד במשפחתו.
הצלחה בלימודים היא המפתח לשבירת מעגל המצוקה – "ילדים בסיכון" סובלים מקשיים, פערים וחסכים, שזימנו להם נסיבות חייהם. כתוצאה מכך הם נוטים להיכשל בלימודיהם, מאבדים עניין במסגרת הלימודית, וסובלים מדימוי עצמי נמוך וחוסר מוטיבציה. כפר ילדים דוד מפעיל תכניות מיוחדות לקידומם הלימודי של ילדים אלה. ילד שמקבל סיוע בלימודיו, מצליח לשפר את הישגיו בביה"ס. כתוצאה מכך מתחזק הדימוי העצמי והחברתי שלו, הוא נהנה להיות תלמיד טוב ומוערך, ושואף להצלחות נוספות. זו השאיפה שתוביל אותו הרחק ממעגל הסיכון.

דילוג לתוכן